B2B
do kasy suma: 0,00 zł
Polityka środowiskowa JUMI
jumi-eko1

Misja dbania o planetę jest dla Jumi bardzo istotna.

jumi-eko-2 
jumi-eko-3 

Jesteśmy w pełni świadomi, że działania naszej jak i każdej innej firmy mają ogromny wpływ na środowisko. Wszelkie działania prowadzone przez nasze przedsiębiorstwo są przemyślane. Każdego dnia szukamy najlepszych rozwiązań, które pomagają zapobiegać nie tylko rażąco progresywnemu ocieplaniu się klimatu, ale również w polepszeniu jakości życia okolicznych mieszkańców.

jumi-eko-logo

Firma Jumi od wielu już lat działa na lokalnym rynku. Wspieramy nie tylko lokalną społeczność i gospodarkę, ale również dbamy o środowisko, które jest ważne dla nas, jak i dla każdego mieszkańca Pabianic. Spisaną przez nas polityką jakości firmy gwarantujemy stałe dbanie o przyrodę. Przykłady płynące z naszych działań są widoczne każdego dnia. Wśród naszych działań możemy wyróżnić:

jumi-eko-img5

1.

Znaczne ograniczanie tworzenia odpadów, poprzez recykling zużytych i zniszczonych opakowań.

Nasza praca na rzecz środowiska polega na przerobieniu materiałów na zabezpieczenia towarów wysyłanych do naszych Klientów indywidualnych. Wprowadzenie ponownego wykorzystania tego typu odpadów znacząco obniżyło zużycie papieru w naszej firmie.

2.

Wielokrotne używanie opakowań

Kartony, których używamy do zabezpieczania produktów na czas transportu wykorzystywane są kilkukrotnie. Takie działanie pozwala nam dodatkowo obniżyć zużycie papieru, bez utraty jakości naszych produktów i bez straty dla Klienta końcowego.

jumi-eko-img6

Już od kilku lat na terenie naszej firmy działają panele słoneczne, które są dla nas jednym z głównych źródeł pozyskiwania energii. W ten sposób nie tylko dbamy o naszą planetę, ale również aktywnie włączamy się w promocję korzystania z odnawialnych źródeł energii. Uświadamianie społeczeństwa i propagowanie OZE jest dla nasz bardzo istotne

jumi-eko-img7

3.

Korzystanie z energii słonecznej

jumi-eko-img8

4.

Segregacja odpadów.

Naszą codziennością i wypracowaną normą jest segregacja odpadów oraz edukacja pracowników w tym zakresie. Każdy członek naszego zespołu jest świadomy pozytywów dla środowiska wynikających z tych działań. Świadomość konsekwencji płynących z produkcji zbyt dużej ilości odpadów skłoniła nas nie tylko do wypracowania sprawnie działającego systemu segregacji pozostałości. Dzięki sumiennemu stosowaniu się do zasad recyklingu zdołaliśmy również ograniczyć zużycie wszelkich materiałów z których korzystamy.

5.

Aktywne działanie na rzecz poprawy jakości powietrza.

W najbliższej przyszłości planujemy posadzić na terenie firmy kilkanaście drzew. W ten sposób chcemy bezpośrednio wpłynąć na poprawę jakości powietrza, nie tylko dla pracowników firmy Jumi. Rozwiązanie będzie również korzyścią dla mieszkańców Pabianic. Powszechne powiedzenie „Jedno drzewo, to tlen dla trzech osób” jeszcze bardziej skłania nas ku działaniom na rzecz czystego powietrza.

jumi-eko-img9

Wśród naszej codziennej aktywności stosujemy się do jakże oczywistych, lecz bardzo potrzebnych działań. Należą do nich między innymi obniżenie zużycia prądu oraz wody. Do pozornie prozaicznych działań, które pozwoliły nam uzyskać zamierzony efekt zaliczamy montaż automatycznych wyłączników prądu oraz edukacji naszych pracowników o istocie oszczędzania i zminimalizowania zużycia wody.

jumi-eko-img10

6.

Minimalne zużycie prądu i wody.

jumi-eko-img11

Każde z powyższych działań to aktywna, codzienna i żmudna praca każdej z osób z naszej Organizacji. Każdego dnia staramy się działać tak, aby jak najmocniej ograniczyć negatywne oddziaływanie na przyrodę i środowisko. Wierzymy, że dzięki naszym staraniom nie tylko nasza „mała ojczyzna” jaką są Pabianice zyska wiele dobrego. Wszystko co robimy i na co poświęcamy nasz wolny od pracy czas ma wspierać środowisko, w którym funkcjonujemy. Wiemy, że nie jesteśmy tutaj sami a nasz planeta ma posłużyć jako dom dla wielu nowych pokoleń. Chcemy pozostawić ją po sobie w jak najlepszej kondycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium